hírek

Három bajnokot avathattunk a hétvégi Felnőtt Birkózó OB-n

2015.05.02-án Felnőtt OB-n vett részt csapatunk, ahol 3 aranyérmet sikerült elhozniuk újpesti birkózóinknak.

Női Szabadfogás:

55kg-ban Vilhelm Viktória 1.helyezett lett. Viktória magabiztos birkózással 3 nyert mérkőzéssel szerezte meg első felnőtt bajnoki címét.

75kg-ban Németh Zsanett bizonyult a legjobbnak. Zsanett 4 mérkőzést nyerve állhatott a dobogó legmagasabb fokára, így 2014 után ismét megvédte bajnoki címét.

Férfi Kötöttfogás:

66 kg-ban Bíró Péter 5.helyen végzett. Peti még junior korú versenyző, szépen fejlődik, amit ez a helyezés is méltán bizonyít.

75kg-ban Szabó László 1.helyezett. Laci 4 mérkőzést birkózót és mind a négyet sikerrel abszolválta, a döntőben magabiztosan győzte le dorogi ellenfelét, aki pár héttel ezelőtt U23-as EB-n bronzérmes volt. Ezzel megszerezte élete első felnőtt magyar bajnoki aranyérmét.

98kg-ban Varga Ádám 3.helyett. Ádám magabiztos erős birkózást mutatott egész nap,sajnos a döntőbe jutásért a világbajnok Kiss Balázs egy hajszállal jobbnak bizonyult nála (1-0). Így Ádámnak be kellett érnie a dobogó 3. fokával.

A három Felnőtt Magyar Bajnokság befejeztével az összesítés a következő: 4 aranyérem, 2 bronz és 2 ötödik helyezés.

Mindez azt jelenti, hogy a szép hazai eredmények mellet, 3 versenyzőnk képviselheti hazánkat és az UTE színeit idén első alkalommal megrendezésre kerülő Európai Játékokon Bakuban.

Akikért szoríthatunk majd: Németh Zsanett, Szabó László,Varga Ádám.

Fotók: Kapuvári Gábor

GRATULÁLUNK SPORTOLÓINKNAK, EDZŐJÜKNEK MARTIN GÁBORNAK ÉS KAPUVÁRI GÁBOR SZAKOSZTÁLYVEZETŐNEK!!!

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!